Cieszę się, że trafiłem do Gryfina

• autor: SK, 2015-02-10 22:53

Tej zimy do naszego zespołu trafiło już czterech nowych zawodników. Jednak najbardziej wyróżniającą się postacią jest Łukasz Cebulski. Były kapitan Kotwicy Kołobrzeg, przyszedł do Gryfina po pięcioletniej przygodzie w Kołobrzegu.

Co skłoniło Cię do tego, że związałeś się z naszym klubem?

Na wybór Energetyka jako mojego nowego klubu miało wpływ kilka czynników. Postanowiłem po pięciu latach gry w Kołobrzegu odejść z Kotwicy. Po rozmowie z Trenerem i Prezesem Kotwicy otrzymałem zgodę na odejście. Największy wpływ na wybranie gry w "Energii" miała osoba Trenera Kurasa. Nie ukrywam, że po rozmowie z trenerem i paru treningach pod jego wodzą byłem przekonany że to dobra decyzja. Zależy mi na dobrym i profesjonalnym treningu a taką możliwość mam w Gryfinie. Dlatego wierzę, że nasza wspólna praca na treningach zaprocentuje w lidze i będziemy wygrywać mecze.

Jesteś od początku przygotowań z zespołem Energetyka. Jak wrażenia?

Tak, jestem z drużyną od początku przygotowań i wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Jestem zaskoczony faktem, że jesteśmy na ostatnim miejscu, ponieważ wielu chłopaków piłkarsko prezentuje się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że w okresie zimowym uda nam się stworzyć taki kolektyw, że umiejętności piłkarskie poszczególnych zawodników przełożą się na umiejętności całej drużyny a wtedy o wyniki będę spokojny. Również jestem pozytywnie zaskoczony klubem od strony organizacyjnej. Mimo że jest tutaj tylko czwarta liga widać, że Prezes i działacze starają się zapewnić bardzo dobre warunki do trenowania, czego przykładem jest nasz wspólny wyjazd na obóz. Dostaliśmy również nowy sprzęt do trenowania, także widać, że wszystkim w klubie zależy na wygrywaniu i to mnie cieszy.

Trener Kuras sprawdzał Cię podczas sparingów na dwóch pozycjach. Na której czujesz się lepiej?

Trener obecnie sprawdzał mnie na dwóch pozycjach. Powiem, że obie nie są mi obce, ponieważ jestem już doświadczonym zawodnikiem, także myślę że poradzę sobie na obu w zależności jaka będzie potrzeba drużyny.

Rozegraliśmy do tej pory trzy spotkania sparingowe. Widać postęp w grze zespołu? Myślisz, że w końcu załapało?

- Jesteśmy po trzech sparingach i na pewno jest już widoczna poprawa w naszej grze. W pierwszym sparingu z drużyną Torgelow było dużo chaosu i niedokładności, co przełożyło się na naszą porażkę. Jednak już podczas meczu z Myśliborzem widać było postępy w naszej grze. Od strony przede wszystkim taktycznej. Tak jak wspomniałem jest w drużynie paru ciekawych chłopaków o dobrych umiejętnościach, ale jeszcze brakuje nam kolektywu. Rolą trenera jak i starszych zawodników jest to, aby ten kolektyw zrobić, żeby w Gryfinie była dobra drużyna, która będzie wygrywała mecz za meczem. Cieszę się że znalazłem się w takim klubie jak Energetyk i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy grali w wyższej lidze i o wyższe cele. Na koniec chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców i zaprosić na nasze mecze!