statystyki szczegółowe

Aktualności

Młodsi i ręczni górą

• autor: SK, 2014-10-21 19:52

W ten weekend na obiektach przy ulicy Sportowej fani Energetyka nie mieli okazji zobaczyć w akcji żadnego z trzech zespołów Energetyka. Seniorzy oraz juniorzy starsi i młodsi rozgrywali swoje spotkania na wyjeździe. Poza domem swoje spotkanie rozgrywali także szczypiorniści Energetyka.  Jak prezentują się weekendowe wyniki naszych zespołów? Zapraszamy do przeczytania!

O czwartoligowym Energetyku wspominaliśmy we wcześniejszym newsie. Jednak z dziennikarskiego obowiązku należy przypomnieć, że podopieczni Krzysztofa Sobieszczuka ponieśli kolejną porażkę. Tym razem zespołem, który okazał się lepszy od Energetyka był beniaminek Czwartej Ligi Zachodniopomorskiej drużyna Iskry Białogard. Nasi piłkarze przegrali 3:1 i niestety dalej plasują się na ostatnim miejscu w tabeli.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w drużynie gryfińskiego szczypiorniaka. Zawodnicy trenera Arkadiusza Augustyniaka pokonali zespół Tytanów Wejherowo 27:21 i zajmują aktualnie drugie miejsce w ligowej tabeli. Tracąc dwa oczka do liderującego zespołu MKS-u Grudziądz. - Gramy swoje. Jak na razie poza pierwszym meczem z Tczewem i mimo tego że założenia były takie żeby utrzymać się w połowie tabeli jak dotąd idzie wszystko bardzo dobrze - mówi bramkarz Energetyka Michał Młynarczyk. Piłkarze ręczni pojechali do Wejherowa w dość okrojonym składzie jednak nie było to dla nich problemem w uzyskaniu korzystnego wyniku. - Zdecydowanie jadąc w dziewięciu na mecz, w tym mając dwóch bramkarzy to naprawdę ciężkie wyzwanie, a Tytani odrobili prace domowa i od pierwszych minut odcinali Darka Zająca, co nie ułatwiło nam gry. Mimo tego, że do przerwy wygrywaliśmy 14:7 wcale nie było łatwo dowieźć tą przewagę do końca. Rok temu zremisowaliśmy na wyjeździe w Wejherowie a na 5 min przed końcem meczu wygrywaliśmy różnica 4 bramek. - kończy popularny "Młynek".

W ten weekend grali również juniorzy Energetyka. Podopieczni trenera Rafała Kaliciaka ulegli  w Kołobrzegu tamtejszej Kotwicy 4:0. Z kolei "młodsi" pewnie pokonali swoich rówieśników z Wybrzeża Rewalskiego Rewal 4:2. Dwie bramki dla podopiecznych trenera Artura Kujawińskiego strzelił Konrad Pietrasik a po jednej dołożyli Mateusz Drabik oraz Patryk Klimowicz. Aktualnie starsi zajmują siódme a młodsi czwarte miejsce w ligowej tabeli.