ZAPOWIEDŹ: Odbić się od dna

• autor: SK, 2014-10-09 19:56

Już w najbliższą sobotę na stadionie przy ulicy Sportowej 1 w Gryfinie odbędzie się spotkanie dziewiątej kolejki IV Ligi Zachodniopomorskiej. Rywalem Energetyka Gryfino będzie drużyna Darzboru Szczecinek. Początek spotkania o godzinie 14.00.

Sobotni rywal "Energetyków" zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Do liderującego w tym momencie zespołu Świtu Skolwin tracą pięć punktów. To właśnie liderujący Świt pokonał tylko zawodników ze Szczecinka w tym sezonie. Porażka miała miejsce w pierwszej kolejce i od tamtego momentu zespół prowadzony przez Karola Sadzika jest niepokonany. Darzbór ma na swoim koncie trzy zwycięstwa, cztery remisy oraz jedną przegraną. W ostatnim meczu naszego najbliższego rywala z Vinetą Wolin padł remis 2:2. Co ciekawe, w ostatniej minucie meczu z Vinetą  zawodnicy Darzboru mieli rzut karny lecz zawodnik ze Szczecinka nie pokonał bramkarza drużny z Wolina.

A co słychać w obozie gryfińskiego Energetyka? Po remisie z Arkonią i stracie bramki w ostatniej minucie meczu zawodnicy oraz sztab szkoleniowy nie mieli najlepszych humorów. Jednak od wtorku ćwiczą już pod kątem sobotniego spotkania. Trener Sobieszczuk nie ma jednak wielkiego wyboru wśród zawodników, ponieważ z kontuzjami zmagają się Masztaler, Kopystyński oraz Pawlak. Jednak ten ostatni powinien być gotowy do gry w sobotę. Niestety na boisku nie zobaczymy jednego z najmocniejszych punktów Energetyka, Kamila Kutasiewicza, który w spotkaniu z Arkonią obejrzał czwartą żółtą kartkę. Energetyk mimo tego, że zaczął zdobywać punkty nadal znajduje się w strefie spadkowej i do bezpiecznej pozycji "Energii" w ligowej tabeli brakuje dwóch punktów.

Śmiało można powiedzieć, że jedną jak i drugą drużynę w ostatnim pojedynku łączyła właśnie ostatnia minuta meczu, ponieważ Energetyk stracił bramkę dającą remis drużynie Arkonii w ostatniej akcji meczu a Darzbór nie wykorzystał rzutu karnego, który mógł im zapewnić trzy punkty. W jednym jak i drugim przypadku zadecydowały końcowe minuty spotkania. Miejmy nadzieję, że w sobotnie popołudnie czeka nas walka do ostatniej minuty meczu i oby to podopieczni Krzysztofa Sobieszczuka cieszyli się po końcowym gwizdku sędziego z upragnionych trzech punktów.

Energetyk Gryfino - Darzbór Szczecinek

Czas: 11 października, sobota, godzina 14.00