statystyki szczegółowe

Aktualności

Feralna ostatnia minuta

• autor: SK, 2014-10-04 20:58

Dziś o godzinie 13.30 na stadionie przy ulicy Arkońskiej 1 w Szczecinie zmierzyły się drużyny Energetyka Gryfino oraz miejscowej Arkonii. Po dość ciekawym i emocjonującym spotkaniu ostatecznie zespół Krzysztofa Sobieszczuka zremisował z Arkonią 1:1. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył z rzutu karnego Łukasz Aleksandrowicz.

Do Szczecina Energetyk pojechał bez kontuzjowanych: Pawła Kopystyńskiego oraz Bartosza Frątczaka. Nie przeszkodziło to jednak trenerowi w ustawieniu optymalnej jedenastki na ten mecz. W składzie "Energii" doszło do kilku korekt w składzie. W pomocy zobaczyliśmy między innymi debiutującego w pierwszym składzie Gracjana Zięcika. Doszło również do zmiany w bramce Energetyka. Karola Janiaka zastąpił wychowanek Energetyka Gryfino Konrad Falkiewicz. Dla młodego bramkarza był to absolutny debiut w seniorskiej piłce. Wychowanek Energetyka Gryfino pokazał się dzisiaj z dobrej strony i pozostawił twardy orzech do zgryzienia, co do obsady bramki w następnych meczach trenerowi Krzysztofowi Sobieszczukowi.

"Energetycy" w tym spotkaniu nie występowali w roli faworyta, lecz nie było widać różnic między oboma zespołami. Pierwsza połowa to głównie wymiana ciosów z jednej jak i drugiej strony. Energetyk utrzymywał się przy piłce, ale nie stworzył żadnej groźnej sytuacji pod bramką Arkonii. Jedynym zagrożeniem jakie stwarzali nasi zawodnicy to stałe fragmenty gry. Obie ekipy stwarzały sobie sytuacje, lecz nie potrafiły ich wykończyć i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra zawodników trenera Sobieszczuka. To Energetyk wyszedł z szatni bardziej zmotywowany i "głodny" zdobycia bramki. Dobra gra na połowie rywala przyniosła skutek tuż pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, gdzie w polu karnym Arkonii sfaulowany został Adrian Ułasowicz i arbiter tego spotkania podyktował jedenastkę dla naszej drużyny. Do piłki podszedł Łukasz Aleksandrowicz i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Strzelona bramka zadziałała na naszych zawodników motywująco. Podopieczni trenera Sobieszczuka szukali drugiej bramki, która zapewniła by spokojniejsze granie i upragnione trzy punkty, lecz niestety nie mogli pokonać bramkarza Arkonii. Ostatnie dziesięć minut to ataki na naszą bramkę Arkonii. Gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę i byli bliżej zdobycia bramki na 1:1. Niestety w doliczonym czasie gry zawodnik Arkonii dośrodkował z prawej strony boiska wprost na głowę swojego kolegi z zespołu, który uderzając po krótkim słupku nie dał szans młodemu Falkiewiczowi i zespół z Arkońskiej cieszył się ze zdobycia bramki, która zapewniła podopiecznym trenera Zygonia jeden punkt. Energetyk mimo zdobycia jednego punktu spadł na ostatnie miejsce w tabeli. Zespoł trenera Sobieszczuka przeskoczyła drużyna Iskry Białogard, która pokonała dziś Kluczevię Stargard 2:0

Energetyk Gryfino: Falkiewicz - Kutasiewicz, Chamera, Łazarz - Zięcik ( Piskorowski), Szandruk ( Pawlak), Żeglin, Ułasowicz, Aleksandrowicz - Lipka